Gracje 2024

Kinga z II LO

– „Jestem osobą twórczą – twierdzi Kinga Dudała, druga kandydatka do tytułu Gracji Bocheńskiej 2024. – Mam w sobie dużo empatii. Lubię poznawać nowe osoby, ale najlepiej czuję się w gronie najbliższych”. W wolnym czasie pisze – wiersze, poematy, krótkie opowiadania. 

Jest maturzystką w II Liceum Ogólnokształcącym. – „Wybrałam profil humanistyczny, bo moim marzeniem były studia prawnicze” – wyjaśnia. Do ulubionych przedmiotów zalicza język angielski i język polski. Jesienią chciałaby rozpocząć studia, ale nie wie jeszcze, czy zdecyduje się – tak jak pierwotnie myślała – na prawo. Pod uwagę bierze również filologię, filozofię, a także studia artystyczne. 

Sport to nie jej bajka. Aby się zrelaksować najchętniej ogląda filmy. Jest otwarta na różnorodne gatunki, nie lubi jedynie fantasy. Tytuły, które w ostatnim czasie zrobiły na niej wrażenie to m.in. „Burza” w reżyserii Davida Hackla, a zwłaszcza „Szósty zmysł”, film psychologiczny powstały w 1999 roku w reżyserii M. Nighta Shyamalana. 

Od dwóch lat jest wegetarianką. Posiłki przygotowuje sobie sama, najczęściej są to potrawy bazujące na makaronach lub ryżu. Jednym z jej ulubionych dań jest makaron z pomidorami i mozzarellą. 

W jej szafie królują długie spodnie, przede wszystkim jeansy. To podstawowy element jej garderoby. Zazwyczaj łączy je z tak zwanymi „crop topami”, o podwyższonym stanie. Nie przywiązuje się do jednego stylu. – „Lubię założyć bluzę i dresy, ale czasami mam również ochotę na sukienkę, tak aby poczuć się bardziej dziewczęco” – mówi. Ma słabość do biżuterii, zwłaszcza naszyjników, pierścionków i kolczyków. – „Gdy wyjdę z domu bez biżuterii, czuję się nieswojo” – zaznacza. 

Przyznaje, że dostaje dużo komplementów dotyczących jej pięknych blond włosów. Poza długością (chciałaby, żeby włosy były jeszcze dłuższe), nie chce nic w nich zmieniać. Może kiedyś spróbuje nadać im jedynie nieco chłodniejszy odcień. – „Nie jestem fanką mocnych makijaży” – deklaruje. Na co dzień sięga po podkład i puder. Zwykle rezygnuje z różu i bronzera. Eyelinerem i tuszem do rzęs podkreśla oczy. Z pomalowanymi paznokciami czuje się pewniej, ale wyjście z domu bez „hybryd” czy „żeli” też nie jest dla niej czymś niezwykłym. 

***

Dziewczęta chcące wziąć udział w konkursie organizowanym przez Kronikę Bocheńską mogą przesłać swoje zgłoszenia na adres: red@onet.pl   

Portal Bochnianin.pl, który jest partnerem konkursu, co miesiąc przedstawia nowe kandydatki, a wcześniejsze pretendentki oraz laureatki można zobaczyć [TUTAJ]

Każda kandydatka do tytułu Gracji Bocheńskiej 2024 otrzyma: 

• zestaw kosmetyków Forever Living Products o wartości 150 zł od Aloesowego Centrum Zdrowia i Urody, ul. Solna 5,

• voucher o wartości 100 zł do Akademii Tańca „Dance & Fitness House”, ul. Trudna 46, 

• voucher o wartości 100 zł do restauracji „Stara Piwnica”, ul. Kazimierza Wielkiego 21,

• kartę podarunkową o wartości 30 zł do restauracji KFC, Galeria Rondo, 

• zaproszenie na dużą pizzę do Pizzerii „Bazylia”, ul. J. I. Kraszewskiego 7, I piętro,

• wydruk fotografii 30 cm x 40 cm na piance od Studia „Akces”, ul. Kazimierza Wielkiego 37, 

• od redaktora Przemysława Koniecznego elektroniczne wersje zdjęć opublikowanych na łamach „Kroniki Bocheńskiej” oraz portalu Bochnianin.