Gracje 2023

Karolina z ZS Nr 3

Dziesiątą, ostatnią kandydatką do tytułu Gracji Bocheńskiej 2023 jest Karolina Stabrawa, czwartoklasistka w Zespole Szkół nr 3. Myśli już o studiach, które będą kontynuacją nauki na kierunku technik rachunkowości. Tytuł ten otrzyma w przyszłym roku, gdy zda ostatni z egzaminów zawodowych.

Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych, zaliczyła w trzeciej klasie z bardzo dobrym wynikiem. Z części praktycznej otrzymała 100 proc. punktów, z teorii 92 proc. W przyszłym półroczu czeka ją drugi egzamin z zakresu prowadzenia rachunkowości. Najbardziej lubi przedmioty zawodowe oraz język polski, matematykę i język angielski. Te dwa ostatnie postanowiła zdawać na egzaminie dojrzałości na poziomie rozszerzonym.

Nie rozstaje się z zegarkiem sportowym, który między innymi monitoruje jej aktywność, podaje liczbę przebytych kroków oraz ilość spalonych kalorii. „Mam wyznaczony cel, każdego dnia staram się zgubić 600 kalorii, w trakcie jednego treningu spalam ich około 500” tłumaczy.

W wolnym czasie sięga po romanse. Na dobre wciągnęła ją trylogia „Hell” o trudnej relacji dwójki nastolatków, opasłe tomy przeczytała już dwa razy. Karolina wraca nie tylko do książek, ale również do filmów, duże wrażenie zrobił na niej niemiecki, kilkuodcinkowy thriller „Ukochane dziecko”.

Ubrania wybiera przede wszystkim w galeriach handlowych, sklepy internetowe jej nie przekonały. „Zanim coś kupię chcę to przymierzyć, zobaczyć jak wyglądam, poradzić się koleżanek” dodaje. Komfortowo czuje się w spodniach typu legginsy czy skinny z domieszką elastycznych włókien, co sprawia, że są wygodne, ale też podkreślają wszystkie atuty zgrabnej sylwetki idealnie przylegając do ciała. Sprawdzają się w niezobowiązujących, codziennych stylizacjach, w połączeniu na przykład z obszernymi swetrami. W szafie najwięcej ma bluz, tych z zamkiem i tych nierozpinanych, z kapturem i bez. Wszystkie charakteryzują się luźnym, szerokim krojem. Dominują kolory: czarny, biały, beżowy i szary.

„Lubię też ubrać się elegancko, sukienka lub spódniczka, płaszcz, szpilki” wymienia. Nosi biżuterię minimalistyczną. Zdecydowała się na manicure hybrydowy, jednak bez przedłużania paznokci. Jakiś czas temu lekko rozjaśniła włosy. Do makijażu używa tuszu do rzęs, podkładu, bronzera i odrobiny różu. Jest on tak delikatny, że prawie niezauważalny.

***

Dziewczęta chcące wziąć udział w konkursie organizowanym przez Kronikę Bocheńską mogą przesłać swoje zgłoszenia na adres: red@onet.pl  

Portal Bochnianin.pl, który jest partnerem konkursu, co miesiąc przedstawia nowe kandydatki, a wcześniejsze pretendentki oraz laureatki można zobaczyć [TUTAJ]

Każda kandydatka do tytułu Gracji Bocheńskiej 2023 otrzyma:

  • zestaw kosmetyków aloesowych o wartości 150 zł od Aloesowego Centrum Zdrowia i Urody (ul. Solna 5)
  • voucher o wartości 90 zł do „Dance & Fitness House” (ul. Trudna 46)
  • zaproszenie na pizzę do Pizzerii „Bazylia” (ul. J. I. Kraszewskiego 7)
  • zaproszenie ma deser i kawę do Restauracji „Kuźnia” (Planty Salinarne)
  • od redaktora Przemysława Koniecznego elektroniczne wersje zdjęć opublikowanych na łamach „Kroniki Bocheńskiej” i portalu Bochnianin.pl
  • od Studia „Akces” (ul. Kazimierza Wielkiego 37) wydruk fotografii 30 x 40 cm naklejony na piance