Gracje 2024

Helena z I LO

Tegoroczną edycję konkursu o tytuł „Gracji Bocheńskiej” z wdziękiem otworzyła Helena Hołda, która uczy się w klasie maturalnej I Liceum Ogólnokształcącego. To, na czym teraz skupia się szczególnie ma związek z majowym egzaminem dojrzałości i rekrutacją na studia.

Znajduje jednak czas na pracę w krakowskim oddziale Stowarzyszenia Malta Służb Medycznych, które wzoruje się na ponad 900-letniej tradycji Zakonu Maltańskiego. Jest organizacją paramedyczną non profit, a podstawową formą działalności są zabezpieczenia medyczne różnego rodzaju wydarzeń, w tym imprez kulturalnych, religijnych czy sportowych. – „Ukończenie kursu pierwszej pomocy, zakończonego pozytywnie zdanym egzaminem, to warunek konieczny, by móc zostać członkiem stowarzyszenia” – tłumaczy Hela, która aktywnie działa również w szkolnym kole „Caritas” organizującym akcje charytatywne i zbiórki dla potrzebujących pomocy.

Na maturze zamierza zdawać rozszerzoną matematykę (jest w klasie matematyczno-chemicznej), zastanawia się także nad wyborem geografii. I to nie tylko dlatego, że babcia była nauczycielką tego przedmiotu. Lubi podróżować, poznawać nowe miejsca, stąd pomysł na studia na kierunku turystyka i rekreacja. Jednak ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęła, bierze pod uwagę również studia z zakresu ratownictwa medycznego.

Wolny czas zajmują jej spotkania z przyjaciółmi. Lubi filmy akcji i filmy fantasy. Słucha popu, hip-hopu, trochę rapu. Ma trzech młodszych braci. W weekendy spędzają sporo czasu razem. Planszówki królują, gdy odwiedzają ciocię i wujka, dla których gry planszowe stały się prawdziwym hobby.

Helenie odpowiada styl old money, do którego idealnie pasuje zwrot „mniej znaczy więcej”. Charakteryzuje się on niewymuszoną elegancją, prostymi fasonami, skromnymi dodatkami, neutralnymi kolorami. Stylizacje Hela dopełnia złotą, delikatną biżuterią. Dobrze czuje się w szerokich spodniach, które są obecnie modne. Jej codzienny makijaż jest bardzo subtelny. W przypadku paznokci zdecydowała się francuski manicure hybrydowy.

***

Dziewczęta chcące wziąć udział w konkursie organizowanym przez Kronikę Bocheńską mogą przesłać swoje zgłoszenia na adres: red@onet.pl  

Portal Bochnianin.pl, który jest partnerem konkursu, co miesiąc przedstawia nowe kandydatki, a wcześniejsze pretendentki oraz laureatki można zobaczyć [TUTAJ]

Każda kandydatka do tytułu Gracji Bocheńskiej 2024 otrzyma:

• zestaw kosmetyków Forever Living Products o wartości 150 zł od Aloesowego Centrum Zdrowia i Urody, ul. Solna 5,

• voucher o wartości 100 zł do Akademii Tańca „Dance & Fitness House”, ul. Trudna 46,

• voucher o wartości 100 zł do restauracji „Stara Piwnica”, ul. Kazimierza Wielkiego 21,

• kartę podarunkową o wartości 30 zł do restauracji KFC, Galeria Rondo,

• zaproszenie na dużą pizzę do Pizzerii „Bazylia”, ul. J. I. Kraszewskiego 7, I piętro,

• wydruk fotografii 30 cm x 40 cm na piance od Studia „Akces”, ul. Kazimierza Wielkiego 37,

• od redaktora Przemysława Koniecznego elektroniczne wersje zdjęć opublikowanych na łamach „Kroniki Bocheńskiej” oraz portalu Bochnianin.