Gracje 2023

Zuzanna z ZS Nr 2

Zuzanna Wolak – listopadowa kandydatka do tytułu „Gracji Bocheńskiej 2023”, jest uczennicą technikum architektury krajobrazu w Zespole Szkół nr 2. Po maturze zamierza pogłębiać wiedzę z zakresu tej dyscypliny, chyba że wybierze studia na międzywydziałowym kierunku gospodarka przestrzenna. Pracuje, a pieniądze odkłada na podróże. Jak sama mówi, chciałaby wszystko zobaczyć i wszystkiego spróbować.

W szkole szczególnie zainteresowały ją przedmioty związane z projektowaniem (m.in. projektowanie terenów zieleni, współczesne techniki projektowania, architektura krajobrazu w regionie). Zuzanna nie ma wątpliwości, że to zawód dla kogoś kreatywnego, z wyobraźnią przestrzenną, poczuciem estetyki, dużą wiedzą z zakresu pielęgnacji i doboru roślin (ma słabość do piwonii i bzu). Gdyby miała wybór, to w przyszłości wolałaby zajmować się nie ogrodami przydomowymi, a przestrzenią miejską projektując skwery, zieleńce, parki kieszonkowe, bulwary, ogrody deszczowe.

Po lekcjach bardzo często idzie prosto na siłownię, gdzie spędza dwie-trzy godziny, a potem do pracy. Uczęszcza także na dodatkowe lekcje angielskiego. W pracy, którą kończy o godzinie 21, pojawia się średnio cztery razy w tygodniu. Teraz zatrudniona jest w sklepie, rok temu pracowała w gastronomii.

Pieniądze odkłada przede wszystkim na wyjazdy, podczas ostatnich wakacji była z w Tunezji, gdzie podziwiała tamtejszą architekturą, potem w Bułgarii, a na koniec z przyjaciółkami pojawiła się w Warszawie i w Krakowie. Odwiedziła też Słowację, ale w ramach wycieczki klasowej. – „Uwielbiam poznawać nowe miejsca. Teraz myślę o Cyprze, o Dominikanie, kusi mnie wyspa, choć do końca nie wiem jeszcze dokładnie która, ale muszę pojechać na wyspę” – mówi rozbawiona.

W pierwszy weekend lutego będzie bawiła się na swojej studniówce w Folwarku Zalesie. Kreacji jeszcze nie ma. – „Nie widzę się w jasnych kolorach, choć próbowałam. Podobają mi się kolorowe bluzki, sukienki, ale u kogoś, jeśli ja je zakładam, to czuję, że do mnie nie pasują. Moje kolory to czarny, szary i brązowy”. Musi być specjalna okazja, by zrobiła sobie mocniejszy makijaż, na co dzień nie maluje się, korzysta jedynie ze sztucznych rzęs, ale w taki sposób, że trudno dostrzec różnicę.

***

Dziewczęta chcące wziąć udział w konkursie organizowanym przez Kronikę Bocheńską mogą przesłać swoje zgłoszenia na adres: red@onet.pl  

Portal Bochnianin.pl, który jest partnerem konkursu, co miesiąc przedstawia nowe kandydatki, a wcześniejsze pretendentki oraz laureatki można zobaczyć [TUTAJ]

Każda kandydatka do tytułu Gracji Bocheńskiej 2023 otrzyma:

  • zestaw kosmetyków aloesowych o wartości 150 zł od Aloesowego Centrum Zdrowia i Urody (ul. Solna 5)
  • voucher o wartości 90 zł do „Dance & Fitness House” (ul. Trudna 46)
  • zaproszenie na pizzę do Pizzerii „Bazylia” (ul. J. I. Kraszewskiego 7)
  • zaproszenie ma deser i kawę do Restauracji „Kuźnia” (Planty Salinarne)
  • od redaktora Przemysława Koniecznego elektroniczne wersje zdjęć opublikowanych na łamach „Kroniki Bocheńskiej” i portalu Bochnianin.pl
  • od Studia „Akces” (ul. Kazimierza Wielkiego 37) wydruk fotografii 30 x 40 cm naklejony na piance