Gracje 2024

Maria z ZS Nr 1

Trzecia tegoroczna kandydatka do tytułu Gracji Bocheńskiej 2024, ma 18 lat, mieszka w Trzcianie i niedawno odebrała świadectwo ukończenia klasy maturalnej, na kierunku menadżerskim w Zespole Szkół nr 1. – „Największą przyjemność sprawia mi nauka geografii. Lubię poznawać świat” – mówiła Marysia Chojecka. Na maturze rozszerzonej zdawała zatem język angielski oraz matematykę.

Po wakacjach zamierza rozpocząć studia kosmetologiczne. – „Moim największym marzeniem i celem jest otwarcie własnego gabinetu odnowy biologicznej” – zdradza. Wolny czas spędza w gronie najbliższych, najchętniej aktywnie. Uwielbia sport, szczególnie fitness i gimnastykę, dlatego też często można spotkać ją w siłowni. Przez cztery lata uczęszczała do szkoły muzycznej w Trzcianie, gdzie nabyła umiejętności gry na pianinie, a także odkryła swój talent do wokalu i aktorstwa. Brała udział w licznych konkursach i występach. W spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” wcielała się w różne role, także głównej bohaterki. Wykonuje także psalmy na ważnych uroczystościach w kościele w Leszczynie. Dwa lata trenowała lekkoatletykę w klubie ULKS Fajfer Łapanów. Specjalizowała się w biegach na 100, 200 i 600 metrów. 

Dobrze czuje się w bieli i czerni, ale nie stroni od wyrazistych kolorów. Strój uzupełnia biżuterią. Zawsze ma na sobie pierścionek, który dostała na osiemnaste urodziny od rodziców i bransoletkę, prezent od sióstr. Włosów nigdy nie farbowała i nie ma tego w planie. Podobają jej się naturalne paznokcie w odcieniach beżu, bieli czy różu.

Przyjemność sprawia jej gotowanie. Miłość do włoskiej kuchni dzieli z jedną ze swoich sióstr. Wśród ulubionych przysmaków wymienia: makaron orzo, gnocchi, pinsę z szynką parmeńską, z pomidorkami koktajlowymi, z serem burrata i rukolą.

– „Mam dużo energii – przyznaje. – Jestem optymistką i staram się jak najwięcej uśmiechać. Chcę widzieć zawsze szklankę do połowy pełną, a nie pustą”.  

***

Dziewczęta chcące wziąć udział w konkursie organizowanym przez Kronikę Bocheńską mogą przesłać swoje zgłoszenia na adres: red@onet.pl   

Portal Bochnianin.pl, który jest partnerem konkursu, co miesiąc przedstawia nowe kandydatki, a wcześniejsze pretendentki oraz laureatki można zobaczyć [TUTAJ]

Każda kandydatka do tytułu Gracji Bocheńskiej 2024 otrzyma: 

• zestaw kosmetyków Forever Living Products o wartości 150 zł od Aloesowego Centrum Zdrowia i Urody, ul. Solna 5,

• voucher o wartości 100 zł do Akademii Tańca „Dance & Fitness House”, ul. Trudna 46, 

• voucher o wartości 100 zł do restauracji „Stara Piwnica”, ul. Kazimierza Wielkiego 21,

• kartę podarunkową o wartości 30 zł do restauracji KFC, Galeria Rondo, 

• zaproszenie na dużą pizzę do Pizzerii „Bazylia”, ul. J. I. Kraszewskiego 7, I piętro,

• wydruk fotografii 30 cm x 40 cm na piance od Studia „Akces”, ul. Kazimierza Wielkiego 37, 

• od redaktora Przemysława Koniecznego elektroniczne wersje zdjęć opublikowanych na łamach „Kroniki Bocheńskiej” oraz portalu Bochnianin.