Gracje 2023

Zuzanna z ZS Nr 2

Zuzanna Budzyn – maturzystka Zespołu Szkół nr 2, ukończyła technikum reklamy ze średnią ocen powyżej pięciu! Trenuje piłkę nożną, lubi się bawić i śmiać, marzy o dalekich podróżach.

Na koniec każdej klasy odbierała świadectwo z wyróżnieniem. Od początku działała w samorządzie klasowym, ostatnio jako przewodnicząca. O wyborze „budowlanki” przesądził udział w jej dniach otwartych. Szczególnie polubiła przedmioty zawodowe, w tym grafikę komputerową, planowanie kampanii reklamowej, grafikę i multimedia. Z bardzo dobrymi wynikami zdała egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Na maturze zmierzyła się na poziomie rozszerzonym z pytaniami z języka angielskiego i z geografii. 

– „Nie podążam za trendami, zakładam to co mi się podoba, i to co jest wygodne. Lubię siebie w czerni i brązie, ale też w bieli” – wymienia. Przyznaje, że sukienki i eleganckie koszule podkrada czasem mamie, a bluzy bratu. Manicure hybrydowy wykonuje sama, odpowiada jej wersja french, która bazuje na delikatnych odcieniach nude i zaakcentowanych na biało końcówkach. Podobają się jej sznurkowe bransoletki, nie rozstaje się ze srebrnymi kolczykami, które otrzymała w prezencie. 

Nie ma ulubionej potrawy, ale preferuje kuchnię włoską z daniami makaronowymi. Piecze też ciasta, wszystkim smakują jej torty oraz szarlotka i ciasto marchewkowe. Z owoców zajada się borówkami i truskawkami. 

W wolnym czasie jeździ w góry (planuje wyjście na Rysy), poza tym maluje i rysuje. Od siedmiu lat gra w piłkę nożną w LKS Naprzód Sobolów, który aktualnie plasuje się na czwartym miejscu w III lidze kobiet. Była też na wypożyczeniu w Nieszkowiance. – „Piłka nożna towarzyszy mi od dziecka, dziadek był sędzią piłkarskim, brat występował w MOSiR-ze, a potem BKS-ie” – zdradza z uśmiechem.

***

Dziewczęta chcące wziąć udział w konkursie organizowanym przez Kronikę Bocheńską mogą przesłać swoje zgłoszenia na adres: red@onet.pl  

Portal Bochnianin.pl, który jest partnerem konkursu, co miesiąc przedstawia nowe kandydatki, a wcześniejsze pretendentki oraz laureatki można zobaczyć [TUTAJ]

Każda kandydatka do tytułu Gracji Bocheńskiej 2023 otrzyma:

  • zestaw kosmetyków aloesowych o wartości 150 zł od Aloesowego Centrum Zdrowia i Urody (ul. Solna 5)
  • voucher o wartości 90 zł do „Dance & Fitness House” (ul. Trudna 46)
  • zaproszenie na pizzę do Pizzerii „Bazylia” (ul. J. I. Kraszewskiego 7)
  • zaproszenie ma deser i kawę do Restauracji „Kuźnia” (Planty Salinarne)
  • od redaktora Przemysława Koniecznego elektroniczne wersje zdjęć opublikowanych na łamach „Kroniki Bocheńskiej” i portalu Bochnianin.pl
  • od Studia „Akces” (ul. Kazimierza Wielkiego 37) wydruk fotografii 30 x 40 cm naklejony na piance