Gracje 2018

Aleksandra z ZS Nr 3

Ostatnią, 10. kandydatką do tytułu Gracji Bocheńskiej 2018 jest Aleksandra Rajca z Zespołu Szkół nr 3. Głosowanie na kuponach, które są zamieszczone w „Kronice Bocheńskiej” potrwa do 9 stycznia. Wkrótce ruszy też plebiscyt na fejsbukowym profilu Bochnianin.pl.

Ola uczy się w drugiej klasie technikum hotelarskiego i chciałaby w przyszłości pracować w branży turystyczno-hotelarskiej, ale nie wyklucza zajęcia się modelingiem, który od dawna ją ciekawi. Szczególnie podziwia Gigi Hadid. – „Moim marzeniem jest zostać modelką – zdradza. – Od dziecka podbierałam mamie szpilki i paradowałam w za dużych dla mnie i zdecydowanie za wysokich butach po domu. Nadal lubię buty na wysokim obcasie, ale znacznie częściej można mnie zobaczyć w płaskim obuwiu, bo jest po prostu wygodniejsze.”

Przez cztery lata ćwiczyła taniec nowoczesny, ma zamiar wrócić do systematycznych treningów pod okiem instruktora. – „Z tańca nigdy nie zrezygnowałam. Teraz ćwiczę sama, ale za to codziennie, w swoim pokoju mam duże lustro, więc jest to pewne ułatwienie. Taniec poprawia mi humor, pozwala odreagować złe emocje, a przy okazji wpływa na poprawę kondycji fizycznej, podobnie jak jazda na rowerze.”

Chętnie ubiera się na czarno, czerń kojarzy się jej z dobrym smakiem, klasyką, dyskrecją, tajemnicą… Czasem wprowadza żywsze elementy, na przykład czerwieni, pomarańczu i żółci. Codzienny makijaż ogranicza do pomalowania na ciemny kolor rzęs i brwi oraz zrobienia czarnych kresek na dolnej powiece. Gdy jest ku temu okazja sięga po intensywne kolory. Biżuterię nosi tylko okazjonalnie, z wyjątkiem bardzo skromnej, splecionej ze sznurka i ozdobionej dwoma niebieskimi koralikami bransoletki przywiezionej z Grecji, z która się nie rozstaje.

Portal Bochnianin.pl, który jest partnerem konkursu, co miesiąc przedstawia nowe kandydatki, a wcześniejsze pretendentki oraz laureatki można zobaczyć [TUTAJ]

Dziewczęta chcące wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Kronikę Bocheńską mogą przesłać swoje zgłoszenia na adres: red@onet.pl

* * *

Każda kandydatka do tytułu Gracji Bocheńskiej 2018 otrzyma:

– zestaw kosmetyków aloesowych Forever Living Products o wartości 150 zł od Aloesowego Centrum Zdrowia i Urody (ul. Ks. J. Poniatowskiego 22 a),
– manicure o wartości 50 zł w salonie kosmetycznym Gaja Day Spa, ul. Sądecka 10,
– karnet „open” do Akademii Tańca „Dance 4 You” & Studio Agata, ul. Trudna 32,
– dwie wejściówki do Studia Fizjo Active Station, ul. Trudna 64,
– zaproszenie na pizzę do Pizzerii „Bazylia”, ul. J. I. Kraszewskiego 7,
– podwójne zaproszenie do cukierni „Chantilly” na kawę i ciastko, ul. Regis 1,
– od Studia „Akces” (ul. Kazimierza Wielkiego 37) wydruk fotografii 30 cm x 40 cm,
– od redaktora Przemysława Koniecznego elektroniczne wersje zdjęć opublikowanych na łamach „Kroniki Bocheńskiej” i portalu Bochnianin.pl.