Sukcesy

Zespół OBSESJA wygrał program „Disco Star”. Będzie nową gwiazdą disco polo?

No i stało się! Zespół „Obsesja”, w którym grają muzycy z powiatu bocheńskiego, wygrał program „Disco Star” emitowany na antenie programu Polo TV. Nagrodą jest kontrakt fonograficzny ze znaną w branży wytwórnią Lemon Records. Czy „Obsesja” zostanie nową gwiazdą disco polo?

Zespół dostał się do programu występując najpierw na pre-castingu w Łodzi, który przeszedł choć nie obyło się bez uwag krytycznych/wskazówek ze strony jurorów – Czadomana i Marcina Millera (zespół Boys). Znacznie lepsze recenzje ekipa zebrała w kolejnym etapie, na castingu głównym w Warszawie – tam w jury zasiadali dodatkowo Radek Liszewski z zespołu Weekend (na marginesie: twórcy przeboju „Ona tańczy dla mnie” wystąpią niebawem na Święcie Gminy Bochnia, Czadoman grał tam rok temu) i Magda Narożna z zespołu Piękni i Młodzi.

A potem „Obsesja” już poszła jak burza, by w ostatecznym starciu w miniony piątek pokonać w programie na żywo 5 innych finalistów.

Czym wygrali? Przede wszystkim tym, że to żywy band, że ma sekcję dętą, że są odrobinę zwariowani i że lubią robić show. A przy tym wszystkim mają dystans do tego co robią i duże poczucie humoru. Nawet biesiadne przyśpiewki w ich wykonaniu nabierają innego, często rockowego charakteru…

Jak relacjonuje frontman zespołu Dawid Kurnik, sukces sprawił, że jego telefon komórkowy niemal natychmiast rozgrzał się do czerwoności od gratulacyjnych SMSów, a na portalu społecznościowym dziesiątki obcych osób z całej Polski zaczęło słać zaproszenia do grona znajomych.
Kapela nie miała jednak wiele czasu na świętowanie, bo już w sobotę i niedzielę musiała grać wesele na Mazurach. W najbliższych miesiącach zleceń im zresztą z pewnością nie zabraknie. A na weselach grają np. takie rzeczy:

Twórcy Disco Star przedstawiają zwycięzców programu jako „nową gwiazdę disco polo”. Czy rzeczywiście nią będzie? Podobno już w ten weekend pojawiły się pierwsze propozycje koncertów. Na razie jednak „Obsesja” gra głównie covery znanych hitów – w swoich, oryginalnych, pełnych gitar i dęciaków, aranżacjach. Kontrakt z wytwórnią Lemon Records pozwoli jednak na nagranie i przede wszystkim wypromowanie nowego singla. W serwisie YouTube jest natomiast inny (wrzucony w lutym tego roku) autorski utwór, który zdecydowanie nawiązuje stylistyką tekstu i estetyką klipu do konwencji discopolowej. W warstwie muzycznej to jednak cały czas „Obsesja”.

Basista Karol Klimek pytany po wygranej „co teraz będzie?” podsumowuje w swoim stylu: – Chcieliśmy tylko odpaść z klasą, ale się nie udało…

* * *

Zespół OBSESJA:

Karol (gitara basowa): 36 lat. Rzezawa. Pracuje w administracji oraz jako muzyk. Lubi gotować.
Zbigniew (gitara elektryczna): 36 lat. Bochnia. Przedstawiciel handlowy.
Dawid (wokal, puzon): 27 lat. Bochnia. Handlowiec.
Bogdan (trąbka): 30 lat. Dziewin. Muzyk.
Kuba (klawisze): 29 lat. Kraków. Muzyk.
Daniel (perkusja): 36 lat. Gdów. Muzyk

* * *

Ciekawostka: W dwóch klipach zamieszczonych w powyższym artykule występuje Bocheńska Gracja 2016 – Adrianna.