Ludzie

„Dar Serca Dzieci” trafił do Agnieszki Wietrzak

Słodki Kiermasz „Dar Serca” uczniów klas drugich z PSP nr 1 w Bochni, zorganizowany przez Beatę Drużkowską wraz z dyrekcją szkoły, nauczycielami oraz rodzicami uczestniczących w akcji dzieci –  zakończył się zebraniem kwoty 4023 złotych. Drugoklasiści przez kilka godzin kiermaszu odbywającego się na sali gimnastycznej ich szkoły, sprzedawali domowe słodkości – ciasta, babeczki, muffinki. Z ogromnym przejęciem wcielili się w rolę sprzedawców. Ich cały zarobek został dzisiaj przekazany Agnieszce Wietrzak – mieszkance Leksandrowej, chorującej na złośliwego guza mózgu.

2016-05-04_agnieszka-wietrzak-04Oficjalne przekazanie uzbieranej kwoty odbyło się w domu rodzinnym Agnieszki, w Leksandrowej. Przedstawicielki uczniów klas drugich – Klaudia oraz Karolina, lekko zdenerwowane, ściskały w rękach przygotowane dla Agnieszki laurki. Drugoklasiści bardzo zaangażowali się w całą akcję. Na czerwonych sercach wyciętych z kartonu każda klasa życzyła Agnieszce tego najważniejszego – zdrowia. Najchętniej to wszyscy pojechaliby w odwiedziny do niej. Niestety ze względu na aktualne samopoczucie Agnieszki, nie było to możliwe do wykonania.

Kiermasz odbył się w połowie kwietnia. Pieniądze podliczono tego samego dnia i były one od razu gotowe do wręczenia Agnieszce. Organizatorka akcji, Beata Drużkowska chciała zrobić to osobiście, w towarzystwie dzieci i rodziców. Niestety termin spotkania przekładano. Agnieszka przyjmuje obecnie kolejną dawkę chemii i jej samopoczucie znacznie się pogorszyło. Do tego stopnia, że chociaż bardzo chciała spotkać się z osobami odpowiedzialnymi za całe to „słodkie zamieszanie” – musiała przeczekać najgorsze.

Serce na dłoni

2016-05-04_agnieszka-wietrzak-03Do spotkania doszło dzisiaj. Wydelegowane przez szkołę Klaudia i Karolina, jeszcze z lokami na głowie po swojej I Komunii Świętej, przekazały Agnieszce „Dar Serca”, kwiaty i dużo uśmiechu. Wszystko to było możliwe dzięki jednej osobie, bochniance – Beacie Drużkowskiej, która znana jest z tego, że nie potrafi przejść obojętnie wobec potrzeby drugiego człowieka. Niezwiązana z żadną fundacją, zupełnie jako osoba prywatna, od 2012 roku organizuje rozmaite akcje mające na celu zbiórkę funduszy dla tych, którzy potrzebują ich do ratowania swojego życia. Pomoc dla Adasia Plądra z Bochni chorującego na raka czy wsparcie Marcina Trybuły z Sobolowa po jego wypadku motocyklowym – to jej zasługa. Ale na tej specyficznej liście jest o wiele więcej osób. Bo jak sama Beata mówi – „Gdy dowiaduję się o jakiejś krzywdzie, która spadła na człowieka nagle, nie daje mi to spać. Dręczy mnie. Zastanawiam się jak mogę pomóc.”

Najnowsza akcja tej bochnianki o ogromnym sercu – zbiórka pieniędzy dla Agnieszki Wietrzak, zrodziła się w głowie Beaty Drużkowskiej pod wpływem przygotowań do I Komunii Świętej jej chrześniaka, Kamila. Również ucznia PSP nr 1 w Bochni. Kierując się przeświadczeniem, że udział dzieci w charytatywnej akcji nauczy ich wrażliwości -w kilka dni poderwała do działania dzieci, nauczycieli i rodziców. Pomysł okazał się trafiony i w kilka godzin dzięki sprzedaży domowych wypieków uzbierano 4023 złote!

2016-05-04_agnieszka-wietrzak-05

Każda forma finansowego wsparcia to dla Agnieszki i jej całej rodziny, ogromna pomoc i chwilowa ulga. Miesięczna kuracja lekami jakie aktualnie przyjmuje 27-latka z Leksandrowej to wydatek, bagatela – 15 tysięcy złotych. Cała kuracja obciąża nie tylko rodzinne fundusze, ale i samą Agnieszkę, która zaczyna odczuwać fizyczne dolegliwości związane z mocnymi sterydami jakie przyjmuje. Ale walczy i nadal szeroko się uśmiecha. Ma przy sobie najbliższych, którzy wspierają ją jak mogą. Jest najlepsza przyjaciółka – Adrianna. Jest synek – Filip. I są tacy ludzie jak Beata Drużkowska. Jak mówi Agnieszka – „Bardzo chciałabym, żeby ludzi o tak otwartym sercu było więcej…” Nie można się nie zgodzić, przecież w rękach takich właśnie osób znajduje się teraz jej życie, zależne od tego czy znajdą się pieniądze na kolejne kuracje…


JAK PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ DLA AGNIESZKI

Należy dokonać przelewu bankowego (może być przelew internetowy) lub wpłaty na poczcie:
• nazwa odbiorcy:
Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok.1, 04-620 Warszawa
• numery rachunków odbiorcy:
– Rachunek złotowy PLN: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
– Rachunek walutowy EUR: IBAN:PL07 1600 1286 0003 0031 8642 6021
– Rachunek walutowy USD: IBAN:PL77 1600 1286 0003 0031 8642 6022
– Rachunki prowadzone przez:BNP Paribas Bank Polska SA
W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację – Wietrzak, 5397
(ten dopisek jest bardzo ważny).

2016-05-04_agnieszka-wietrzak-02