Bez kategorii

W Kobiecym Kręgu pasji…

Marcowa edycja bocheńskich Kręgów Kobiet została zdominowana przez temat zdrowego podejścia do życia. Bohaterkami spotkania były przedstawicielki akcji metamorfozy „Kobieta Zmienną Jest” – Ania Adamczyk (trenerka personalna) oraz Agnieszka Kupczyk (dietetyczka). Ale uczestniczki Kręgów rozmawiają też na wiele innych tematów…

Idea „kobiety-kobietom” była punktem wyjścia do powstania w 2013 roku Latających Kręgów Bocheńskich. Ich współorganizatorką była Anna Surma (projekt stworzyła w Krakowie Agata Dutkowska). Początkowo spotkania w tym cyklu dotyczyły ściśle tematyki biznesowej, a uczestniczki mogły wymieniać się doświadczeniami, wzajemnymi radami, pomysłami i wskazówkami.

– Postanowiłam zmodyfikować nieco ich charakter. Na spotkaniach pojawiało się dużo fantastycznych kobiet, które mają wiele do powiedzenia, działają, zarażają pozytywną energią, ale nie prowadzą biznesu w tradycyjnym znaczeniu. Nie chciałam marnować takiego potencjału, dlatego Latające Kręgi zmieniły formę i nazwę na „Kręgi Kobiet – działamy z pasją” – opowiada Anna Surma.

Zmieniła się nie tylko nazwa, ale również miejsce w którym Kręgi zbierają się, aby rozmawiać, przedstawiać swoje pasje, wypić wspólnie herbatę i nauczyć się czegoś nowego. Uczestniczki spotkań, raz w miesiącu gości bocheński Klub dla Dzieci „Orinoko” mieszczący się przy ul. Storynka 10, będący własnością Agnieszki Pukowskiej, która została współorganizatorką Kręgów. Miejsce przyjazne dzieciom pozwala na chwilę wytchnienia dla mam, podczas gdy ich pociechy zajęte są zabawą.

Zarażanie pasją

Ale nie tylko mamy biorą udział w tej inicjatywie. Uczestniczki „Kręgów” to kobiety w każdym wieku i każda z nich znajduje coś dla siebie podczas spotkań czy warsztatów, które bardzo uatrakcyjniają całe przedsięwzięcie. Dotąd panie mogły na przykład poznać tajniki fotografii produktowej czy tworzenia biżuterii z przędzy bawełnianej. Podczas zeszłorocznych „Dni Bochni” we współpracy z Miejskim Domem Kultury stworzyły miasteczko warsztatowe z bogatym asortymentem tematycznych zajęć.

– Odbyły się warsztaty komputerowe (biblioteka miejska), warsztaty sitodruku, warsztaty dla dzieci, warsztaty kulinarne i warsztaty chusto-noszenia (płyta rynku) – wylicza Anna. – W tym roku projekt ma mieć swoja kontynuację, chcemy mocno rozwijać ten kierunek.

Organizatorki spotkań w cyklu „Kręgi Kobiet – działamy z pasją” zapraszają wszystkie panie do swojego grona. Wstęp na spotkania jest bezpłatny, a atmosfera luźna, przyjazna i bardzo, bardzo otwarta na nowe twarze; z jednym zastrzeżeniem. Kręgi są wyłącznie kobiece… i to bardzo kobiece!