Sport

Zrobiła to! „Gazela z Jodłówki” dołącza do drużyny ASICS!

Miniona niedziela (24 kwietnia) była kluczowym dniem rywalizacji dla zawodniczek pragnących dołączyć do drużyny „ASICS Frontrunner Polska” – prestiżowej grupy biegaczy startujących w barwach tej bardzo znanej marki sportowej. Trójka finalistek – wśród nich 23-letnia Beata Popadiak z podbocheńskiej Jodłówki – uczestniczyła w biegu na dystansie 10 km, rozgrywanym w ramach Orlen Warsaw Marathon. Ich zadaniem było poprawienie swoich życiówek.

Przez kilka wcześniejszych tygodni wyłonione do finałowej trójki Monika Kaczmarek, Danuta Piskorowska oraz Beata Popadiak rywalizowały jedynie na portalach społecznościowych, zbierając punkty za aktywność w promowaniu swojej kandydatury, biegania w ogóle, a przy okazji oczywiście także firmy-sponsora drużyny, do której chciały się dostać.

Prawdziwy sprawdzian nadszedł w niedzielę. I nie był on łatwy – swój najlepszy życiowy wynik trzeba było poprawiać bowiem w trudnych warunkach: chłodzie, ale przede wszystkim wietrze. Dodatkowo w tygodniu poprzedzającym bieg, do Beaty przyplątała się drobna kontuzja, na chwilę stawiając pod znakiem zapytania decyzję o starcie. Na szczęście szybko okazało się, że uraz nie wyeliminuje jej z rywalizacji.

Przed biegiem panie miały wyznaczyć sobie konkretny czas do osiągnięcia. Za stopień zrealizowania celu przyznawano punkty.

Dotychczasowy najlepszy wynik „Gazeli z Jodłówki” w biegu na dystansie 10 km wynosił 40:08 (zmierzony w zeszłym roku na Biegu Memoriałowym Majora Bacy w Chodenicach). Beata zadeklarowała, że w Warszawie uda jej się poprawić ten wynik o minutę. Ostatecznie poprawiła go „tylko” o 45 sek. Ale bardziej doświadczonym rywalkom złamanie ich „życiówek” zupełnie się nie powiodło (choć zabrakło im po kilkanaście sekund!) co oznaczało, że choć na metę przybiegły przed Beatą, to w rywalizacji „ASICS Frontrunner” w ogóle nie zapunktowały.

Dziś ogłoszono wyniki i już oficjalnie wiadomo, że Beata „Gazela” Popadiak dołącza do drużyny „ASICS Frontrunner Polska”, czyli jednocześnie zostaje „ambasadorem” tej światowej marki!

2016-04-09_beata-popadiak-4

* * *

Poniżej szczegóły punktacji.

Za działania Social Media:
Monika Kaczmarek – 8 pkt
Beata Popadiak – 6 pkt

Za rywalizację sportową na 10 km:
Beata Popadiak – rekord życiowy 40:08; czas założony 39:10; czas zrealizowany 39:23 – 8 pkt
Monika Kaczmarek – rekord życiowy 35:13; czas założony 35:10; czas zrealizowany 35:21 – 0 pkt
Danuta Piskorowska – rekord życiowy 38:25; czas założony 38:24; czas zrealizowany 38:39 – 0 pkt

Punktacja końcowa:
Beata Popadiak – 14 pkt
Monika Kaczmarek – 8 pkt
Danuta Piskorowska – 0 pkt

ASICS Frontrunners docenili również „niezłomność, twardy charakter oraz koleżeństwo” drugiej finalistki – Moniki Kaczmarek, którą poza konkursem także zaproszono do drużyny.